Sürekli Aç Kalmak Zayıflatır Mı ?

Sürekli Aç Kalmak Zayıflatır Mı?

Sürekli aç kalmak insanı sadece belli bir süre zayıflatır. Bir kaç gün göbek de ve yüz de küçülmeleri gözlemler. Lakin kalıcı bir sonuç gözlemlenmez. İnsan vücudu aç kalmaya alıştığı için belli bir süre yediğimiz her şey kilo olarak geri yansır. Bunun yerine kalorisi az olan yiyecekleri tercih edip, evde hazırlanan detoks tüketip, bol bol su içebilir spor (yürüyüş, koşu bandı, mekik vb. küçük alıştırmalar işe yarayacaktır) yapabilir. Hem sağlık açısından hem de kalıcılık açısından bireyi rahatlatır.

 Sürekli Aç Kalmanın Bireye Zararları var mı?

Sürekli Aç Kalmak Zayıflatır Mı? Sürekli aç kalmanın insan vücudu için oldukça zararı vardır. Belli bir süre aç kalan insan daha sonrası vitamin protein eksikliği gibi sorunlarla karşılaşıp, tırnak içi beyaz lekelere yol açacaktır. Hatta ilerleyen zamanlarda bayılmalara yorgun düşmelere yol açar. Bireyler de konsantrasyon eksikliği görülür mide bulantısı karın ağrısına hatta kusmalara neden olur. İlerleyen zamanlarda alışkanlık haline gelirse bağırsak problemlerine de yol açar.

 Aç bir birey spor yaparsa ne olur?

Vücudun ihtiyacı olan besini karşılayamadığımız için enerjisi de olmayacak. Birey spor yaparken enerjiye, besine, ihtiyaç duyar Bu enerjiyi karşılayacak besin olmazsa kastan kayıp yaşanır ve vücut iyice bitkin düşer. Bayılmalara yol açabilir.

 Ramazan Ayında Aç Kalınarak Zayıflanıyor mu?

Gece kalkıp yeteri kadar yemek yediğini düşünürse ve uyumaya devam ediyorsa, bilinç olarak yedikleri bütün gün tok tutabileceğini düşünür. Gün arası acıkmaların da akşam yiyebileceği şeyler bireyi ayakta tutar. Sahur ve İftar insan için yemek durağı olmuştur. Lakin gündelik hayatta böyle durakları olmayacağı için sağlıklı olmaz. Ramazan ayında sürekli oruç tutan bireyler genelde zayıfladıklarını düşünür. Burada ki zayıflama mide küçülmesinden oluşur.