Renkli Tasarımlar Oluşturmak İçin Oje Kullanılır Mı?

Kadınların el bakımı denildiğinde çoğu insanın ilk aklına gelen şey ojedir. Genelde kozmetik eşyası olarak kullanılan oje farklı yerlerde kullanılabilen bir malzemedir. Çoğu insan eski eşyalarını yenilemek ister ama bunun için gerekli miktarda ya parası yoktur, ya da eski eşyalarını atmaya kıyamaz. Bu durumda kalan çoğu insan da kendi kendine tasarruf yaparak eşyalarını yenilemek ister. Eşyalarını kendi çabalarıyla, renkli tasarımlarıyla yenilerler.

 Peki renkli tasarımlar oluşturmak için oje kullanılır mı?

Evet kullanılır. Sizlere renkli tasarımlar yapabileceğiniz oje, hangi alanlarda ve hangi eşyalarınızı renklendirmek için kullanılır onları açıklayacağız.

 1-Parfüm şişeleri, Kullanılmayan şişeler

Kullanılmayan şişelerinizi, beğendiğiniz şişelere oje ile tasarım oluşturarak farklı bir şişe elde edersiniz.

 2-Karışan Anahtarlar

Eğer ‘ hangi anahtar nerenin anahtarı ?’ sorusunu sürekli kendinize sorup anahtarların nereye ait olduğunu sürekli unutuyorsanız anahtarlarınızı farklı renk ojeler ile boyayabilirsiniz. Böylelikle karışmasını önlersiniz.

 3-Bardak, Kupa, Kavanoz

Her türlü cam eşyalarınıza süs vermek için kullanılır.

 4-Çanta, cüzdan, kemer

Kullanmaktan sıkıldığınız düz renk veya boyası atmış deri kemer, cüzdan ve çantanıza oje ile yeni bir görünüm katarsınız.

 5-Toka, Kolye

Toka ve her türlü kolyenizi boyayarak elbisenize uygun renk renk takı ve toka seçeneği elde edersiniz.

 6-Gözlük

Gözlük kullanıyorsanız veya farklı tasarım güneş gözlüklerine çok fazla para vermek istemiyorsanız çerçevesini oje ile boyayarak renkli tasarım elde etmek sizin için iyi bir seçenek olacaktır.

 7-Ayakkabı

Rengi atmış ayakkabınızı ayakkabı ile aynı renk oje rengini kurtarır. Ayrıca topuğunu farklı renk bir oje ile boyamada da kullanılır.

Vazo, telefon kılıfı, masa, duvar ve aklınıza gelebilecek tüm eşyalarınızı oje ile boyanır. Boyadan daha zararsız olan oje hem sizin için farklı bir tasarım oluşturacak hem de eşyalarınıza boya kadar zarar vermeyerek ömrünü daha çok uzatacaktır.

1 Yorum


  1. oje sadece tırnaklara sürülen bir boya malzemesi olmaktan daha çok süsleme ve hayatı renklendirme malzemesi olarak kullanılabilmektedir. Mesela ben gömlek düğmelerimi oje ile boyayarak daha güzel renkli bir hale getirebiliyorum

Comments are closed.