Kalıcı Zayıflama

Herkes hızlı bir şekilde kilo vermek yağlarından kurtulmak ister. Tartıda göreceğiniz kısa sürede verilen kilolar sizi ne kadar o süreçte mutlu da etse zamanla daha fazlasıyla geri alacağınız için sizi zarara sokacaktır. Diyette önemli olan ne kadar zamanda ne kadar çok kilo verdiğiniz değil kalıcı olarak kaç kilo verdiğinizdir. Şok diyetleri başta çok cazip görünse bile sonraları başınıza dert olur. Şok diyetlerde maalesef yağlardan yakmazsınız sadece sudan kaybedersiniz. Hızlı zayıflama herkesin hayalidir herkes yağlardan kalıcı olarak kurtulmak ister.

Yağlardan kalıcı olarak kurtulmak için dikkat edilmesi gereken bazı püf noktalar var.

Limonlu su

Sabah uyandığınızda yarım limonu sıkıp içeceğiniz 1 bardak su kilo yakımında oldukça etkilidir.

Kahvaltı

Çoğu kişinin ihmal ettiği, günün en önemli öğünü kahvaltı. İştah kontrolünüzü sağlayabilmek için kahvaltıya dikkat etmeniz gerekiyor. Kahvaltı etmeyen kişiler gece yemek yemeye daha yatkın oluyor ve bu da kilo vermeyi olumsuz etkiliyor.

Yeterli su tüketmek

Vücudumuz en çok suya ihtiyaç duyar. Su yağ yakımını hızlandırır, metabolizmanızı düzenler ve yemek yeme isteğinizi bastırır. Su içmekte zorlanırsanız içine elma, limon, nane ve tarçın katabilirsiniz.

Egzersiz

Hareket etmeden kilo vermek mümkün değil. Günlük en az 20 dakika yürümek gem kalp sağlığınıza iyi gelecektir hem de zayıflamanıza yardımcı olacaktır. Yürüyüşe ek olarak aerobik, yüzme, bisiklet, ağırlık kaldırmak da yağ kütlelerinizin kasa dönüşmesini sağlar.

Tuzu azaltmak

Göbek, el, ayaklarda şişkinliğin nedeni fazla tuz tüketiminiz olabilir. Tuz vücutta suyu tutarak olduğundan daha şiş gözükmesine neden olur. Günde 4 5 gram tuz sizin için yeterli olacaktır fazlası kilo vermenize engel olabilir. Ödem için de ödem attırıcı bitki çayları içebilirsiniz.