Borsayı Nereden Takip Edebilirim?

Borsaya merak salan brokerlar aracılığı ile al-sat yapan kimselerin en çok merak ettikleri soru elbette borsayı nereden takip edebilirim?

 Borsa nerelerden takip edilebilir

Günümüzde internet üzerinden birçok şeyin yapıldığı gibi borsada takip edilebiliyor ve çok değişkenlik gösterebilen portföylere yön verip kazancı arttırabilir ve zararı önlemek adına daha sağlıklı bir imkan sağlıyor.

Borsa İstanbul ülkemizin borsası olup web sayfası üzerinden artan azalan borsa verilerini anlık takip edilebilir, Kamuoyu aydınlatma platformu (KAP) gibi bilinçli yatırımcı rehberleri gibi destekleri sayesinde borsa hakkında hemen hemen her türlü bilgiye ulaşıla bilmektedir. Borsa İstanbul vermiş olduğu bütün veriler hakkında ”15 dakika gecikmelidir” uyarısını yapmaktadır.

 1-Hangi siteler güvenilirdir?

Borsa istanbul bağlantılı birçok resmi ekonomi sitesi mevcuttur. Bu tür resmi siteler yatırımcıları etkilememek adına doğruluk sözleşmesi yapıp verilerin doğruluğunu garanti altına almış ve bir nevi borsa istanbul bu sitelerde yatırımcılar adına garantör olmuştur.

 İnternette kolay erişebileceğimiz platformlar

biyaprak, Hürriyetin finans ve ekonomi haberlerini sunan birçok seçeneği ile canlı borsa verilerini takip edilebilecek verileri yatırımcıya sunmaktadır, üyelik sistemi ile canlı takip ekranı aktif ediliyor.

ınvensting, dünya çapında borsa ve forex alanında yatırımcılara hizmet veren canlı haber ve olay bildirimlerini alabileceğiniz, belirlediğiniz portföyleri yakından takip edebileceğiniz etkili bir platformdur.

HaberTürk, Hem Türkiye hem de dünya finansını borsa verilerini takipini gerçekleştirilebilecek üyelik oluşturulup portföy takibi ve haraketlerini gerçekleştirebileceğiniz etkili bir platformdur.

Borsa Gündem, Türkiyeden ve dünyadan finans borsa haberlerinin dışında KAP ve SPK haberlerini/bültenlerini takipini gerçekleştirebileceğiniz Türkiyenin köklü bir Finans takip platformudur.

Bu platformlarda Borsa İstanbul’da olduğu ve uyarıldığı gibi 15 dakikalık bir gecikme ile yatırımcının ekranına ulaşmaktadır bunun sebebi de birçok spekülatif olayın ve verilerin çokluğunun getirdiği bir sonuç olarak görülüyor.