Alışveriş İçin Gittiğiniz Mağazada En Çok Ne Dikkatinizi Çeker

Alışveriş İçin Gittiğiniz Mağazada En Çok Ne Dikkatinizi Çeker

Alışveriş birçoğumuz için ilgi çekici bir konudur. Alışveriş yaparken hem günlük stresimizi atar hem de kendimize hobi ediniriz. Alışveriş yaparken, alışveriş için gittiğiniz mağazada en çok ne Alışveriş İçin Gittiğiniz Mağazada En Çok Ne Dikkatinizi Çekerdikkatinizi çeker sorusu ilgi çekici oluyor. Alışveriş yaparken insanlar indirimlere, kaliteye, renge ve markalara dikkat ederler.

İndirimler bizim için vazgeçilmezlerdir. Her ne zaman indirim görürsek hiç düşünmeden satın almaya çalışırız. İndirimler bir çeşit psikolojik baskıdır bizim için. Ürünün fiyatını hiç değiştirmeden indirim var deseler birçok insanın ilgisini çekecektir. Bu konuyla ilgili birçok psikolojik deney yapılmıştır. İnsanlara sadece günlük indirim var dendiğinde normal fiyattan bile satılsa o ürünün alım ihtimali artıyor.

Alınacak ürünlerin kalitesi de birçok insan için çok önemlidir. Örneğin kıyafet alırken insanlar kıyafetlerin kumaşlarını ve dokularını incelemeden duramazlar. Eğer ki ellerini bu kumaş kaliteli geliyorsa alım ihtimali artıyor ya da beyaz eşya alırken elimizden geldiğince en kalitelisini bulmaya çalışırız.

Renkler bizim kişisel zevklerimizi yansıtırlar. Aynı zamanda renkler bizim karakterimizi yansıtırlar. Aldığımız ürünlerde bundan dolayı renge çok önem veririz. Renk bazen bizim etiketimiz bezende ruh halimizdir. Mutsuzken siyah giyer, iyi günümüzde ise renkli kıyafetleri tercih ederiz. Renkler etiketlerimizdir. Dışardan bizi gören birisi renklerimize bakarak çok bizim hakkımızdaki ilk yargısını yapabilir. Bundan dolayı bizi en iyi yansıtan doğru renkleri seçmeliyiz.

Her ne kadar birçoğumuz kabul etmesek de birçoğumuzun marka takıntısı vardır. Kişisel etiketlerimizin bu markalara bağlı olduğunu düşünürüz. Her ne kadar yanlışta olsa bu düşünce sosyal toplumlarda marka ile tanınır marka ile kendimizi bildiririz. Sonuç olarak aldığımız ürünleri seçerken bilinçaltımız birçok gizli seçim yapar ve kendimize en çok uyan bizi en çok temsil eden ürünü seçer ona uygun hareket ederiz.